Nasza witryna korzysta z plików cookies (tzw. ciasteczka). Dalsze przeglądanie strony oznacza ich akceptację.
ROZUMIEM

Wywiad gospodarczy sposobem na osiągnięcie sukcesu

poszukiwanie osob

“Poznanie innych i poznanie siebie to zwycięstwo bez ryzyka. Poznanie otoczenia i poznanie sytuacji to zwycięstwo całkowite.” To niezwykłe, ale słowa, które w VI wieku p. n. e. wypowiedział Sun Zi w swojej słynnej “Sztuce wojny” do dziś są inspiracją nie tylko dla wojskowych, ale także dla wszystkich liczących się przedsiębiorców, którzy chcą być liderami w swojej branży. Żeby osiągnąć sukces, nie wystarczy mieć dobrego pomysłu na biznes, konieczne jest także doskonałe poznanie swoich konkurentów na rynku. Dobry detektyw może nam bardzo pomóc w osiągnięciu tego celu.

Jak radzić sobie z nieczystymi działaniami konkurencji?

detektywJuż w starożytnych czasach korzystano z wielu sposobów na to, by zdobywać precyzyjne informacje dotyczące siły wrogich wojsk, a także mocnych i słabych stron generałów, zadowolenia żołnierzy, czy kontaktów oponentów z miejscową ludnością. Dziś każda firma, która aspiruje do tego, by stać się liczącym na rynku przedsiębiorstwem, korzysta z usług agencji detektywistycznych, by wiedzieć, jak odpowiadać na posunięcia rywali. Najlepszym sposobem na to, żeby zdobyć interesujące nas informacje jest wywiad gospodarczy. Pozwala on nie tylko przewidzieć posunięcia naszych przeciwników, ale także zweryfikować wiarygodność potencjalnych partnerów biznesowych. W dzisiejszych czasach konieczne jest sprawdzanie, czy firmy, z którymi chcielibyśmy nawiązać współpracę mają stabilną sytuację finansową i czy wcześniej wywiązywały się ze swoich zobowiązań.

wykrywanie podsluchowW tym celu doświadczony detektyw z Katowic dotrze do wszystkich byłych współpracowników sprawdzanego podmiotu. Wywiad gospodarczy służy też do tego, by sprawdzić lojalność naszych pracowników. Wiele firm działa nieczysto i korzysta z pomocy szpiegów oraz podsłuchów. Detektyw pomoże nam sprawdzić, czy dani pracownicy nie kontaktują się z konkurencją lub nie przekazują komuś poufnych informacji, jak również przeprowadzą działanie zwane wykrywanie podsłuchów, które pozwoli znaleźć wszelkie nielegalnie podłożone pluskwy. Znane są też przykłady sabotowania działań firmy. Wszystkimi tego typu sprawami zajmują się właśnie detektywi. Warto stale z nimi współpracować, żeby być zawsze o krok przed rywalami.

“Kto zna wroga i zna siebie, nie będzie zagrożony choćby i w stu starciach. Kto nie zna wroga, ale zna siebie, czasem odniesie zwycięstwo, a innym razem zostanie pokonany. Kto nie zna ani wroga, ani siebie, nieuchronnie ponosi klęskę w każdej walce.” W dzisiejszych czasach, żeby osiągnąć sukces w dowolnej branży, trzeba doskonale orientować się w sytuacji na rynku oraz poznać wszystkich swoich konkurentów. Wiedza, którą zdobędziemy dzięki współpracy z detektywem, pozwoli nam wyciągać właściwe wnioski i nabrać pewności, kiedy i jak należy działać. Nie będziemy musieli obawiać się żadnej konfrontacji z innymi przedsiębiorstwami, ani nieczystych działań, które niestety są dzisiaj tak często spotykane.

Komentarze są wyłączone.