Nasza witryna korzysta z plików cookies (tzw. ciasteczka). Dalsze przeglądanie strony oznacza ich akceptację.
ROZUMIEM

Typy podsłuchów wykorzystywane w codziennej pracy

poszukiwanie osob

Urządzenia podsłuchujące towarzyszą detektywom podczas wykonywania prywatnych zleceń już od wielu lat. Cały czas pojawiają się jednak w odmienionej formie, która z każdą aktualizacją wprowadza mnóstwo nowych funkcjonalności, dostarczających więcej szczegółowych informacji o prowadzonej sprawie. 

Zmienia się nie tylko wygląd podsłuchów czy ich rozmiar, ale również wykorzystywane technologie oraz oprogramowania pozwalające na transmisję dźwięku w czasie rzeczywistym. Jest to dla nas znacznym ułatwieniem, ponieważ usługi detektywistyczne, jakie prowadzimy na terenie Łodzi, możemy świadczyć na najwyższym poziomie.

Urządzenia wykorzystywane podczas działań w terenie

wykrywanie podsluchowW przypadku podsłuchów bardzo duże znaczenie mają miejsce oraz okoliczności ich zastosowania. Zupełnie inny sprzęt okaże się skuteczny podczas spotkań na świeżym powietrzu, a inny w domowym zaciszu. Dlatego każdy detektyw zaopatruje się w urządzenia działające na innej zasadzie, by w przypadku awarii jednego od razu mógł sięgnąć po coś innego.Wśród podstawowych typów podsłuchów wyróżnia się podsłuch radiowy, kwarcowy i GSM. Każdy z nich posiada zupełnie inny zakres działania, na który składają się odległość oraz sposób przekazywania informacji. W zależności od sytuacji i prowadzonych działań można zdecydować się na rodzaj sprzętu najbardziej odpowiadający aktualnym potrzebom.

Podczas prowadzenia stałych obserwacji pod domem podejrzanego, kilka dni z rzędu, najlepiej skorzystać z podsłuchu radiowego, który mimo małego zasięgu czerpie bardzo mało energii i pozwala na kilkanaście dni aktywnej pracy. Nieco lepiej pod względem odległości działania prezentują się podsłuchy kwarcowe – w otwartej przestrzeni są w stanie przesyłać sygnał aż do 1000 m dalej. Kiedy jednak niezbędne okazuje się urządzenie pozwalające na stały podsłuch z dowolnego miejsca, detektyw decyduje się na skorzystanie z urządzeń GSM. Wystarczy umieścić w środku kartę SIM i wykonać połączenie na dany numer, aby móc dokładnie słyszeć, co dzieje się w najbliższym otoczeniu.

Podsłuchy podłączane do innych urządzeń

Na rynku nie brakuje również sprzętu, który pozwala jednocześnie na podsłuch i dokonywanie analizy danych w konkretnym urządzeniu. W zależności od budżetu prywatny detektyw ma do wyboru pendrive z wbudowanym podsłuchem, które potrafią także prześledzić przebiegi rozmów na różnych czatach online. Te same możliwości daje korzystanie ze szpiegowskich modeli telefonów, mających wbudowane nagrywanie połączeń oraz kopiowanie treści wiadomości.

To, jaki typ podsłuchu wybierze detektyw podczas prowadzonego śledztwa, zależy tylko od niego. Może przebierać wśród sprzętu dającego możliwość rejestrowania połączeń oraz kopiowania wiadomości, jeśli oczywiście życzy sobie tego klient. My niejednokrotnie prowadziliśmy sprawy oparte o dowody pochodzące właśnie z najnowocześniejszych typów podsłuchów, dlatego zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest posiadanie wielu rodzajów tego sprzętu na wyposażeniu biura.

Komentarze są wyłączone.