Nasza witryna korzysta z plików cookies (tzw. ciasteczka). Dalsze przeglądanie strony oznacza ich akceptację.
ROZUMIEM

Mystery shopping, czyli sposób na poznanie konkurencji

poszukiwanie osob

Osiągnięcie sukcesu w dowolnej branży wymaga dzisiaj zrozumienia skomplikowanych mechanizmów rządzących rynkiem. Nie wystarczy już wykonywać dobrze swojej pracy. Każde przedsiębiorstwo jest złożonym organizmem, a w jego skład wchodzi wielu pracowników, których samodzielnie nie jesteśmy w stanie kontrolować. Bardzo trudne stało się jednoczesne dbanie o własny interes i reagowanie na działania konkurencji. Jeśli ma nam się to udać, konieczne może być skorzystanie z pomocy odpowiednio przeszkolonych ludzi. 

Jak dyskretnie wykryć szpiegów?

detektywIstnieje wiele metod, które mogą nam posłużyć do badania rynku, lecz w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić się z prośbą do agencji detektywistycznej. Dobry detektyw doskonale zna je wszystkie i pomoże nam się nimi prawidłowo posługiwać. W dzisiejszych czasach koniecznie trzeba prowadzić wywiad gospodarczy i wykrywać wszelkie próby szpiegowania naszej firmy. To ważne, by detektyw prowadził dla nas takie działania, które dostarczą nam cennych informacji, a jednocześnie pozostaną niezauważone przez naszych konkurentów. Jedną z najważniejszych metod, które stosuje profesjonalista jest tak zwany mystery shopping. Polega on na tym, że agenci pracujący dla naszego detektywa podszywają się pod klientów sklepu, żeby dokładnie sprawdzić, jaki stosunek do kupujących mają sprzedawcy, czy menadżerowie cieszą są autorytetem i radzą sobie ze swoimi obowiązkami i wreszcie, jaki asortyment mają dane lokale.

poszukiwanie osobTajemniczy klienci zwracają uwagę też na wiele innych istotnych kwestii. Są oni doskonałym sposobem na sprawdzenie, jak sprawują się nasze sklepy, a także te, które prowadzi konkurencja. Możemy dzięki temu wyciągać odpowiednie wnioski i prowadzić metodyczne działania zmierzające do wyprzedzenia niczego nie spodziewających się oponentów. Nie myślmy jednak, że inne firmy nie korzystają z podobnych metod. Detektyw z Katowic stworzy dla nas siatkę antywywiadowczą, dzięki której będziemy mogli skutecznie poszukiwać osoby, które szpiegują dla konkurencji. Nie należy jednak zdradzać się z tym, że znamy tożsamość takich osób, a nawet wiemy, gdzie są zamontowane podsłuchy. Taką wiedzę można wykorzystać, by do przeciwnika docierały mylące informacje. By być zawsze o krok przed nieprzyjacielem, należy wykazywać się sprytem.

Dobry strateg wie, że nie warto zdradzać przeciwnikowi, ile o nim wiemy. Jeśli rozpoznamy jego szpiegów, ich demaskacja doprowadzi tylko do tego, że będzie mógł on wycofać bez konsekwencji swoją siatkę. Detektyw z Katowic odradzi nam takie działanie. Nieprzyjaciół trzeba trzymać blisko, musimy sprawić, że będą docierały do nich błędne informacje, samemu natomiast prowadzić skuteczny wywiad gospodarczy. Mystery shopping daje niesamowite możliwości, ale tajemniczy sprzedawca przeciwstawiony agentom konkurencji, to coś, czego może się podjąć tylko prawdziwy specjalista.

Komentarze są wyłączone.