Nasza witryna korzysta z plików cookies (tzw. ciasteczka). Dalsze przeglądanie strony oznacza ich akceptację.
ROZUMIEM

Kim jest prawdziwy detektyw?

Wiele osób myśląc o prywatnym detektywie ma przed oczami bohatera niesamowitych powieści kryminalnych lub filmów akcji. Kultura masowa przyzwyczaiła nas do pewnego wyobrażenia pracy detektywa, które tylko w niewielkim stopniu pokrywa się z rzeczywistością. Kim jest prawdziwy detektyw, taki, z którym można nawiązać współpracę przez specjalne biuro? Tak naprawdę trudno powiedzieć w tej kwestii coś pewnego – osoba spotykana w biurze najczęściej jest bowiem właścicielem agencji. Prawdziwy detektyw natomiast nie zdradza swojej tożsamości, żeby móc tym skuteczniej podejmować akcje, w których sława byłaby dla niego wyłącznie przeszkodą.

Dyskrecja podstawą pracy detektywa

detektywNiektóre zadania których może podejmować się prywatny detektyw wymagają całkowitej anonimowości. Jest to szczególnie ważne w wypadku wywiadu gospodarczego, podczas którego detektyw oraz jego współpracownicy badają działania rywali swojego klienta na rynku, często stosując takie techniki jak mystery shopping. Utrzymywanie tożsamości w ukryciu może być również cenne, gdy konieczne jest poszukiwanie osób zaginionych. Dzisiaj mamy do czynienia z wieloma tak zwanymi porwaniami rodzicielskimi i czasami, żeby skutecznie zbliżyć się do porywacza, trzeba wykazać się sprytem. Detektyw do samego końca sprawy nie zostanie zdemaskowany, zbierze natomiast niezbędny materiał dowodowy, by podjąć stosowne kroki ku wykonaniu zadania zleceniodawcy.

detektywDobry detektyw nie powinien się wychylać z jeszcze jednego, kluczowego powodu. Każde zlecenie jest inne i musi on działać niekonwencjonalnie. Często zdarza się, że podczas dochodzenia detektyw natknie się na trudności wymagające konsultacji eksperta. Może to być lingwista, który przeanalizuje testament zmarłego, lub specjalista od balistyki, który będzie w stanie wytłumaczyć, jak przebiegała strzelanina. Dyskretne kontaktowanie się z takimi osobami jest znacznie prostsze, kiedy osoby postronne nie wiedzą kim jest detektyw. Pozwala to uniknąć ryzyka, że będzie on śledzony, a co się z tym wiąże, że zagrożone będzie śledztwo oraz ludzie, którzy się z nim kontaktują. Dzięki temu współpraca z detektywem jest całkowicie bezpieczna dla klientów i wszystkich jego współpracowników.

W niektórych sytuacjach życiowych pomoc specjalisty może być niezbędna. Jeśli jednak ktoś potrzebuje delikatnych działań, takich jak wykrywanie podsłuchów lub przeprowadzenia dyskretnego wywiadu gospodarczego, należy korzystać z pomocy takiego fachowca, o którym nie dowiedzą się żadne osoby postronne. Jeśli ktoś jest inwigilowany, nie powinien się z tym zdradzać. Detektyw pomoże wykryć osobę lub firmę, która zdobywa informacje na nasz temat i zakończyć takie działania.

Komentarze są wyłączone.