Nasza witryna korzysta z plików cookies (tzw. ciasteczka). Dalsze przeglądanie strony oznacza ich akceptację.
ROZUMIEM

Doradztwo w sprawach rozwodowych

Rozwód bywa niejednokrotnie sytuacją pełną napięcia i frustracji. Szczególnie wiele emocji towarzyszy sprawom, w przypadku których winę za rozpad małżeństwa przypisuje się wyłącznie jednej ze stron. W takiej sytuacji sąd może zasądzić obowiązek wypłacania należnych alimentów od osoby, z winy której ustaje związek małżeński.

detective-309445_640

Sprawy rozwodowe – usługi detektywistyczne

Jeżeli zależy nam na pozyskaniu środków finansowych od strony, która odpowiada za rozkład pożycia małżeńskiego, wówczas powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby ów wina została stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. W przypadku niejednoznacznych sytuacji, konieczne są niezbite dowody, które pozwolą rozstrzygnąć o przyczynach rozpadu związku. Licencjonowani detektywi służą profesjonalną pomocą w zakresie tego rodzaju spraw rozwodowych. W ramach świadczonych usług zgromadzony zostaje rzetelny materiał dowodowy, który pozwala zakończyć postępowanie na korzyść zleceniodawcy. Dokumentację sporządza się w formie sprawozdania popartego materiałem zdjęciowym i audio-wizualnym. Wszystkie działania prywatnego detektywa, zebrane dane i wyniki obserwacji traktowane są przez sąd jako pełnowartościowe dowody w sprawie. W przeciwieństwie do świadków z kręgu rodziny i znajomych, detektyw jest osobą bezstronną, a jego zeznania mają charakter obiektywny.

Zleceniodawca może wnosić o rozwód z orzekaniem o winie współmałżonka z różnych przyczyn. Do najczęściej wymienianych należą:

  • zdrada
  • przemoc domowa
  • nadużywanie alkoholu
  • odmowa współżycia
  • niegospodarność
  • oszustwa majątkowe

W każdym z przypadków konieczne jest przedstawienie takich dowodów, które skutecznie obciążą osobę winną rozpadu związku. Wśród materiałów mogą znaleźć się raporty policyjne, obdukcje lekarskie czy rachunki za pobyty współmałżonka w izbie wytrzeźwień. W przypadku, kiedy nie posiadamy tego rodzaju dokumentów, zgromadzenie profesjonalnego materiału dowodowego warto powierzyć licencjonowanym detektywom. Zlecenia tego rodzaju to gwarancja pełnej dyskrecji i wysokiej jakości usług. Przebieg śledztwa zostaje udokumentowany obszernym sprawozdaniem, które uwzględnia chronologię wydarzeń, źródła utrzymania i składniki majątkowe współmałżonka, a w przypadku niewierności również dane personalne kochanków. Dołączone fotografie i nagrania video są często argumentem decydującym o rozstrzygnięciu sprawy rozwodowej.

fingerprint-456486_640

Detektyw i dowody

Wyrok orzekający rozwód określa nowe zasady funkcjonowania byłych współmałżonków. Sąd decyduje między innymi o takich sprawach jak władza rodzicielska, podział majątku, alimenty na drugiego małżonka czy alimenty na dzieci. Jeżeli rozwód odbył się bez orzekania o winie jednej ze stron, wówczas obowiązek wypłacania alimentów obejmuje jedynie pięć kolejnych lat od wyroku sądu. Skorzystanie z usług licencjonowanego detektywa jest gwarancją przeprowadzenia skutecznego postępowania dowodowego w sprawie z orzekaniem o winę. Zleceniodawca może być wówczas pewien, że rozwód nie wpłynie na pogorszenie jego sytuacji materialnej.

Komentarze są wyłączone.